Ahmet Maranki Şifalı Taşlar Hangi Hastalıklara İyi Gelir Faydaları Nelerdir

Ahmet Maranki Şifalı Taşlar Hangi Hastalıklara İyi Gelir Faydaları Nelerdir

Şifalı ve değerli taşların medeniyetin gelişiminde katkısı ve önemi büyüktür. İnsanoğlu şiflı taşlara kimi zaman büyük değerler yüklemiş ve servetlerin bile yetmeyeceği pahalılıkta değerli taşlar oluşturmuşlardır. Tabi burada bu taşlar sadece güzel göründükleri için değil, insan vücudunu ve elbette insanın sağlığını derinden etkilediği, bir çok hastalığa iyi geldiği için de şifalı taşları kullanmışlardır. Sn Ahmet Maranki de alternatif tıbbın sıklıkla kullandığı şifalı taşlarla tedavi yöntemlerini bizlere tanıtan birisi olarak bakınız hangi taşlar hakkında ne tür yorumlarda bulunuyor. İşte sizlere Ahmet Maranki den şifalı taşlar faydaları ve taşların kullanıldığı yerler hakkında çok güzel bilgiler.

Yüce Allah, doğayı biz insanların menfeati için yaratmış, yarattığı her şeyde bizleri düşünmüş. Otlar, hayvanlar, taşlar ve daha kimbilir neler. Şimdi siz sevgili Melek’lerimizle şifalı taşları inceleyelim. Hangi taş, hangi hastalığa iyi geliyor?

Hangi taş neye iyi geliyor?

Taşlar doğada bulunuş biçimlerine, yerin ne kadar altından ve ne şekilde çıkartıldıklarına, renklerine ve içeriklerindeki minerallere göre değişik amaçlarla kullanılıyor. İşte başlıca taşlar ve faydalı oldukları hastalıklar: Ametist: Strese, migrene iştahsızlığa, göz ağrılarına ve akciğer hastalıklarına iyi geliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Pyrite: İdare gücünü artırıyor. Diğer insanlarla uyum içinde çalışmanın gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Jasper: Sevgi ve inanç simgesidir. Karaciğer, dalak, mesaneyi güçlendiriyor. Toprak elementlerini temsil ediyor.

Öneriler * Yeryüzünde gözünüzün gördüğü her şey bir sebeple yaratılmıştır. Taşlar da bu halkanın en önemli araçlarıdır. Milyarlarca yılda magmanın çekirdeğinden hareket halindeki lav seli olarak yukarıya çıkması, çatlaklarda toplanıp oluşması ve bu arada gördüğü basınç ve içinde bulunan mineraller sayesinde kazanmış olduğu bir enerji vardır. * Taş alırken dikkat edeceğiniz en önemli unsur taşı severek almanız olmalıdır. Kesinlikle tavsiyeyle taş alınmaz, niye ihtiyacınız varsa onu almalısınız. * Ellenmiş, dokunulmuş, kullanılmış taşların arındırılmadan kullanılması sakıncalıdır. * Şifa için alınan taşların ilgili olduğu çakralarda kullanılması gerekir. (Çakra: Vücudun enerji alış- veriş noktalarıdır. Vücudumuzda 7 tane çakra var) * Kuars kristallerinin taşlar arasında özel bir yeri olup, insan hayatı üzerinde büyük etkileri vardır. En basit anlatımla enerji yönlendiricidir. Enerji tanzimi, tansiyon tanzimi, radyasyondan korunma, medyumluk niteliklerini geliştirmede, çakra açılmasında, şifacılıkta vb. kullanılır. Bilinçli kullanılması tavsiye olunur. Yanlış kullanımlarda zarar verebilir. * Mücevher niteliğindeki taşlarda rengin başladığı gibi bitmesine ve içinde nokta, çizik, çatlak olmamasına dikkat edin. * Yarı kıymetli taşlarda tam tersidir. Hiç bir yarı kıymetli taş başladığı gibi bitmez ve hiç bir zaman bir öncekinin aynı olmaz. * Kristal yapılı taşların naturel halleri insanlara daha fazla şifa ve fayda temin eder. * Burçlarla şifa taşları arasında hiç bir alaka yoktur. Bir taş bir işe yarıyorsa burca göre ayrım olmaz, evrenseldir, herkese aynı faydayı sağlar. * Taşlarınızı sevin, onlarla konuşun, onlar sizi anlayacaktır.

This entry was posted in AHMET MARANKi. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>