Adele ve Kas Ağrısına Bitkisel Çözüm-Adale Ağrısı Nasıl Geçer?

Adele ve Kas Ağrısına Bitkisel Çözüm-Adale Ağrısı Nasıl Geçer?

Adele tutulması adı verilen ve özellikle boyun, kalın, omuz ve bel, bacak bölgesindeki kas kitlelerin tutulması ve ağrıması olarak adlandırılan sağlık problemi, kişilerin günlük yaşamlarını zorlaştırmakta ve hatta hareket kabiliyetlerinin büyük oranda yitirilmesine neden olabilmektedir. Şifalı bitkiler uzmanı modern aktar Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kas ağrısına karşı kesin doğal tedavi seçeneği olarak çobançantası kürünü tavsiye ediyor. Peki adale ağrısına karşı doğal çözüm olan çoban çantası kürü nasıl yapılır ve kas ağrısı nasıl geçirilir gelin şimdi birlikte öğrenelim:

ÇOBAN ÇANTASI: 4 bardak su ya, 4 tatlı kaşığı ufalanmış bitki konur, 8 saat bekletilir, 1 günde tüketilir.

1 bardak kaynar suya, 1 tatlı kaşığı ufalanmış bitki konur, 10 dk bekletilir, günde 3-4 bardak içilir. Taze çoban çantası doğranır, bir kaba doldurulur, üzerine keskin sirke konulur, 10 gün güneşte bekletilir, süzülür, bu mayi ile ağrıyan yerler ovulur.

BİBERİYE: 1 bardak kaynar su ya, 10 gr biberiye konur, 10 dk bekletilir, günde 2-3 bardak içilir. Biberiye yağı ile ağrıyan yerlere masaj yapılır.

KOKULU YONCA: Kokulu yonca yaprakları veya tohumu toz haline getirilir, günde 2 gr içilir.

ADALE SERTLEŞMESİNDE ÇEMEN TOHUMU: Çemen tohumu sade yağı ile pişirilir. Adalelere, damarlara, sinirlere, mafsallara sürülür.

OKALİPTÜS YAĞI: Okaliptüs yağı ile kaslar ovulur.

PELESENK YAĞI: Pelesenk yağı 100 gr, solucan yağı 50 gr, saf zeytinyağı 65 gr, ispirto 20 gr, balık yağı 50 gr karıştırılır, içerisine kafur ilave edilir. Meydana gelen mayi ile kasılan adaleler ovulur. Günde 10 gr pelesenk yağı içilir.

ADALE UYUŞMASINDA ZENCEFİL: Zencefil balla macun yapılır, günde 1 kaşık yenilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *