Dudak morarması çatlakları ve bakımı için doğal çözüm-Dudaklara bitkisel kür tedavisi

Dudak morarması çatlakları ve bakımı için doğal çözüm-Dudaklara bitkisel kür tedavisi

 

Dudaklar özellikle kadınların albenisi için en önemli organlardan birisidir. Daha doğrusu insanlarda dış görünüm bakımından en çok dikkat çekici bölgelerden bir tanesi olarak bilinir. Sizlere dudaklarınızı daha güzel ve hoş gösterecek ve oldukça doğal bitkisel bakım formülleri vereceğiz. Bu formülleri 3 ay kadar süreyle uygulayın ve gerçekten ne kadar büyük fark yaptığını hissedin. Özellikle dudak morarması, dudaklarda çatlaklar ve dudağın renginin solması gibi yaygın rahatsızlıklara birebir çözüm kürü sunuyor.

 

Çatlak dudaklar için bitkisel öneriler
Herbalist Suna Dumankaya dan kışa özel dudak çatlamaları için bitkisel öneriler.Kış gelince soğuktan çatlayan dudaklarınız için en güzel öneri bal sürülüp bekletilmesiidr.Bal dudakları yumuşatır ve çatlakları giderir.15 dakika bekletilmesi yeterli olacaktır.
Çatlak dudaklar için bitkisel çözüm
Ama bunun yanısıra demlenmiş adaçayını veya ceviz yaprağını da dudaklarınıza pamuk yardımıyla sürebilirsiniz.Besin olarak ta bol bol limon havuç portakal tüketmenizi öneririrz.

Dudak Morarmasına Bitkisel Çözüm

İncilme ve burkulma kaynaklı bu yara, bere ve morarmaların iyileşme sürecinde aşagıda çözümleri deneyebilirsiniz
1 adet olgunlaşmış muzu kabuğu ile birlikte ezdikten sonra yara, bere veya morarma üzerine koyarak sarın. Gün boyu bekledikten sonra çıkarabilirsiniz. Bu bitkisel çözüm ile tedavi edeceksiniz ve memnun kalacaksınız
Bir miktar maydanoz ve soğan çok ince kıyılır ve içerisine bir miktar zeytinyağı ve tuz eklenerek iyice karıştırıldıktan sonra yara, bere veya morarma üzerine konur ve bez ile sarılır. 2 gün kadar bu şekilde beklenerek yara, bere, morarma, şişlik ve ağrı gibi sorunları Bu bitkisel çözüm ile tedavi edeceksiniz ve memnun kalacaksınız.

Kırmızı dudaklara sahip olmak için ne yapmalı

Kırmızı tüm kadınları cazibeli ve seksi kılan bir renk. Peki ya makyajda kırmızı tonları kullanmaya herkes cesaret edebilir mi? Sizi bilmeyiz ama cesareti olanın ilk önce tavsiyelerimize bir göz atması gerekir

Kırmızı dikkat çekici bir renk olduğuna göre kırmızı tonlarda bir ruj sürmek de oldukça dikkat çeker. Bu nedenle rujunuzu seçerken ve sürerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

1. Teninizin rengine uygun olmalı. Örneğin eğer dişleriniz sararmışsa bordoya yakın kırmızı bir juj dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilir.

2. Test edin. Çoğu kadın ruju elline sürerek denemeyi tercih eder oysa yüzdeki gölgeler farklıdır. Alacağınız ruju mutlaka dudağınızda test etmelisiniz.

3. İçgüdülerinize güvenin. Kırmızı ruj seçmekte zorlanıyorsanız size önerimiz size ilk başta uygun gelen ruju seçin.

4. Gece abartılı bir makyajla hoş duracak kırmızı bir ruju, gündelik yaşamda kullanırken sade bir makyajla tercih etmelisiniz. Yoksa tüm dikkatler yüzünüze çevrilebilir.

5. Kendinize alışmak için zaman verin. Kırmızı ruj size oldukça uzak bir görüntüyse aynada sürekli kendinize bakarak gözlerinizi alıştırabilirsiniz.

6. Mat mı parlak mı olacağına karar vermelisiniz. Parlak kırmızı sizi daha modern göstereceği gibi mat bir kırmızı da daha uzun süre kalıcı olabilir.

7. Doğal bir kalem kullanın. Farklı tonlarda bir kalem kullanmak zıt bir görüntü yaratabilir. Bunun için dudak renginize uygun bir kalem seçmeniz tavsiye edilir.

8. Doğru şekilde sürün. İlk önce dudaklarınızı kalemle belirginleştirin daha sonra da dudak fırçası ile rujunuzu sürün. Üstüne biraz pudra sürün ve rujunuzu bir kez daha üstüne sürün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *