Göğüs Küçültme Egzersizleri-Göğüs Küçültme Hareketleri-Göyüs Dikleştiren Hareketler

Göğüs Küçültme Egzersizleri-Göğüs Küçültme Hareketleri-Göyüs Dikleştiren Hareketler

Kadınların fazla kilolarının en fazla dikkat çektiği bölgeler göğüs, kalça, basen ve göbek bölgelerinde oluşan yağlanmalardır. Özellikle göğüsler, fazla kilolar nedeniyle gereğinden fazla bir biçimde büyüklüğe kavuştuklarında biz hanımların günlük yaşamlarını olumsuz etkileyen ve toplum esnasında bazen de bizleri küçük düşürücü bir takım olaylara sebebiyet vermektedir. Büyük göğüslerden kurtularak küçük göğüslere sahip olmanın değişik yol ve yöntemleri elbette mevcuttur. Bir takım estetik operasyonlar ve estetik ameliyatlar ile göğüsleri dikleştirmek ve göğüsleri küçültme mümkün olabilmektedir. Ancak bu yöntemler herkes için uygun olmayabilir. Çünkü hem parasal kaynak gerektirir hem de küçük te olsa bir operasyona maruz kalmanız lazım gelir. Diğer yandan doğal yollar ve yöntemler demisal olarak göğüs göğüs dikleştirici hareketler ve göğüs küçültme egzersizleri de  göğüs dikleştirme  diyetleri ile birlikte uygulandığında oldukça iyi bir etki gösteriyor.  Kısacası göğüs dikleştirmek  sizlere ağaıda vereceğimiz öneriler ile göğüs büyüklüğü sorununuzu çözeceksiniz.

Büyük göğüsler, yağ dokusu birikmesinden dolayı oluşur ve bu durum kişilerin hareketlerinde zorluk yaşar. Örneğin bir koşu ya da daha zor bir egzersizi yaparken sorun yaratabilir.

Büyük Göğüsleri Küçültmek İçin Ne Yapmalı?

Bu bölgedeki yağ birikmesinden kurtulmanın bir kaç yolu vardır. Bunlardan en kolay olanı fakat genelde tercih edilmeyen estetik ameliyatıdır. Doktorlar tarafından da onaylanmayan bu yöntem yerine doğal yöntemler tercih edilmelidir. Doğal yöntem denince de bu tip konularda ilk akla gelen yöntem egzersizdir. Fakat bölgesel olarak değil bütün vücuttaki yağların yakılması tavsiye edilmektedir. Ne kadar kilo vereceğiniz yerine ise vücudunuzdaki yağ miktarını öğrenmek daha yararlı olur.

Aerobik çalışmaları ile ağırlık çalışmaları birleştirilip güzel bir program hazırlanabilir. Ağırlık çalışmaları, bütün vücuttaki kas kütlesini artırır ve metabolizmayı hızlandırır böylelikle daha zayıf görünmeniz sağlanmış olur. Böylece daha fazla kalori yakmış olursunuz.

Tüm vücut için genel bir egzersiz yapılması en etkili yöntemdir. Egzersizlerin sadece bir bölge için yapılması vücudun dengesinin şaşmasına neden olabilir bu yüzden sadece bu gibi durumlarda değil her zaman bölgesel değil bütün vücut için genel egzersizler uygulamalısınız. Göğüste alınan kilolar kalbe de yakınlığı açısından oldukça tehlikelidir kişilerin kalp krizi geçirmesine, damar tıkanıkları görülmesine kadar kötü sonuçlara varabilir. Bu egzersiz sırasında ise genelde kürek çekme çalışmaları yapılması ve yanı sıra karın bölgesini çalıştırıcı hareketlerle bol bol koşu yapılması tavsiye edilmektedir.

göğüs küçültmek,göğüs küçültmek için,gögüsleri küçültmek için ne yapmalı,göğüs küçültme yolları,göğüsleri küçültmek

Göğüs bölgesinde alınan kilolar hakkında en dikkat edilmesi gereken konu yağların kalbe olan yakınlığıdır bu durum çok kötü ( kalp krizi, damar tıkanıklığı) sonuçlara varabilir. Bu bölgede oluşan fazla kiloları verilmesi gerçekten zor bir işlemdir tabi tavsiye edilmeyen estetik cerrahi müdahaleler sayılmazsa.

Fakat bu bölgede güzel sonuçlara varmak için kullanılan egzersizler vardır. Bu egzersizleri de şöyle sayabiliriz.

Göğüs Küçültme Hareketleri

Göğüs bölgesine şekil vermek için kullanılması önerilen egzersizler üç kiloluk dambıllarla çalışmalar yapılması günde yirmi beş kez tekrar edilmesi ve sonuca varana kadar her gün düzenli olarak tekrar edilmesi gerekir, zemine paralel durarak vücudunuza kuvvet almak.

Sırt üstü uzanın ve avuçlarınız karşılıklı olacak bir şekilde göğsünüzün üzerinde iki dabıl tutun aşağı ve yukarı hareket ettirin. Bu hareketi her gün düzenli olarak yapın ve yaparken karnınızı sıkı tutun. Her seferinde 10 – 15 defa tekrarlayın.

Kollarınız göğsünüzün üstünde olacak bir şekilde tutun ve sırt üstü uzanın. Dirseklerinizi yöneterek, kollarınızı açıp kapatın. Kollarınız vücudunuza değdiği zaman durun ve bunları yaparken göğsünüzü sıkıştırarak ve kaldırarak destekleyin. Bu hareketi ise her seferinde 15 kez civarında tekrarlayın.

Bu konuda en önemli nokta ise bu egzersizleri düzenli olarak her gün tekrarlayın ve sayılan egzersizleri söylenen sayıda yapıp belli bir süre ara verip tekrar yapın günde 3 kez tekrar edin.

göyüs yağlarını eritme,gogus eritme,sporla goyus küçültme,göyüsleri küçültme hareketleri

GÖĞÜS DİKLİĞİ KORUNABİLİR

GÖĞSÜN dikliğinin korunabilmesi için yapılacak jimnastik hareketlerinin yanı sıra limon tedavisi de büyük ölçüde yararlıdır. Bir limon suyu göğüslere hafif hafif mesaj yapılarak sürülür. Bu hareket cildin kanla beslenmesini kolaylaştıracağı gibi derinin gerginleşmesini ve göğsün dirilik kazanmasını sağlar. Ancak bu masajı bir defa yapmakla bırakmamalı sık sık tekrarlamalıdır.

Yapılacak bazı jimnastik hareketleri de göğüs güzelliği için büyük önem taşır

* Kollar omuz hizasında kaldırılıp eller bileklerin biraz ötesinden birbirine kenetlenir. Kesik hareketlerle dirsekler birbirine doğru itilir. Yorulunca kısa bir süre dirılenip bu hareket on defa yapılmalıdır.

* Kollar omuz hizasında öne uzatılır. Eller yavaş yavaş omuzlara doğru getirilirken yumruk yapılır ve sanki bir lastik çekilip uzatılırmışcasına çekilir.

* Parmaklar birleştirilir ve sağ el sağ omuza, sol el de sol omuza konulur. Dirseklerle geriye doğru daireler çizilir.

* Kollar öne doğru uzatılarak yüzme hareketi yapılır. Kurbağalama yüzer gibi kollar önden yana doğru açılır ve tekrar öne getirilir. Bu hareket on defa tekrarlanır.

* Yere oturup ele iki ağırlık alınır. Bu içine eşit ağırlıktaki eşya konulmuş birer naylon torba da olabilir. Bu torbalarla iki kolla aynı anda kürek çekiliyormuşcasına hareket yapılır. Bu hareketin de on defa tekrarlanması göğüs güzelliği için çok yararlıdır.

* Bir demir çubuk iki elle tutulur, kollar aşağıya sarkıtılır. Iki kol hiç kırılmadan yatay olarak omuz hizasına getirilir, nefes alarak kollar aşağıya indirilir ve nefes verilir

* Sert bir yere sırt üstü yatılır. Demir çubuk ele alınarak kollar havaya haldırılır. Sonra kollar mümkün olduğu kadar aşağıya indirilir ve bunu takiben de vücuda doğru çekilir.

GÖĞÜSLERE MASAJ NASIL YAPILMALI?
HEMEN her gün beş dakika süre ile yapılacak masa] göğüs cildinin esnekliğini, daha canlı ve diri kalmasını sağlayacaktır. Masaj yaparken göğüsleri elle bastırmak sakıncalıdır. Masaj daima yuvarlak hareketlerle yapılmalı, önce yukarıdan başlayarak kol altına doğru inmeli sonra yan taraflar ve göğüs kemiği üzerinde eller hafif hafif dolaştırılmalıdır.

Masaj çıplak elle ya da sert olmayan bir kıl fırçayla yapılabilir. Devamlı olarak limon suyu ile yapılan friksiyonıın da göğüslere faydası çoktur.

Girit modasında kadının göğüsleri genellikle açıkta kalırdı. Orta Çağda kadının giyimi çağın anlayışına uyarak değişti. Göğüsler oldukça kapalı olan elbiselere içine saklanmaya başladı. Ve bu gelenek günümüze kadar sürüp geldi.

Artık çağımızda kadınlar göğüs büyüklüğünün değil diriliğinin, canlılığının özellikle vücudun diğer kısımlarıyla uyumlu olmasının önemli olduğu görüşünü kabul ettiler.

İnce kumaşların ve vücuda yapışan elbiselerin moda oluşu göğüslenin önemini bir kat daha arttırmıştır. Artık düzgün bir göğüs, iri bir göğüse tercih edilmektedir.

Göğüslerin bozulmaması ve eski formunu muhafaza etmesi için çeşitli usuller uygulanmaktadır. İhmal edilmiş ve sarkmış bir göğüs sonradan ne derece bakıma tabi tutulsa bıle onyedi yaşındaki havasına dönmez ama canlılığını kazanabilir.,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *