GÖĞÜS ESTETİĞİ

Göğüs Büyütme Ameliyatı: Göğüs büyütme ameliyatı en çok rağbet gören üç estetik ameliyattan biridir. Bir çeşit estetik ameliyatı olan meme büyütme ameliyatı doğru uygulandığında çok iyi neticeler veriyor. Ancak diğer ameliyatta olduğu gibi göğüs büyütme ameliyatının da hangi hallerde ve ne için yapıldığını önemlidir.

Ameliyattan sonra bir ay boyunca gece gündüz özel bir sutyen giymek gerekir. Sarkmış, porsumuş göğüslerin düzel­tilmesi “mastopeksi” denilen bir ameliyatla olur. Bu ameliyatta da göğüs derisi kesilir, fazlalık çıkarılır, kalan göğüs parçası gerilip biçim verilerek yeniden dikilir. Yara izi bir süre geçmez. Hatta bazı ciltlerde’ ömür boyu beyaz bir iz kalabilir. Göğüs büyütme ameliyatı en çok rağbet gören üç estetik ameliyattan biridir. Bir çeşit estetik ameliyatı olan meme büyütme ameliyatı doğru uygulandığında çok iyi neticeler veriyor. Ancak diğer ameliyatta olduğu gibi göğüs büyütme ameliyatının da hangi hallerde ve ne için yapıldığını önemlidir. Bu hususta doktorlara en çok sorulan soru göğüs büyütmek için meme protezi haricinde bir metod olup olmadığı yönündedir. Bu çok merak edilen soruya hemen cevap verelim. Şu andaki modern teknikte göğüs büyültme ameliyatında kullandığımız sadece bir yöntem vardır o da meme protezi. Bazı hekimler bu yöntem dışında başka tekniklere de başvurabiliyor bunlardan biri de ilaç ile göğüs büyültmedir. Bu ve buna benzer riski yüksek yöntemlerden kaçınmanızı öneriyorum. Göğüs büyütme ilaçları mutlaka hormon içerir, hormon içermiyor deniyorsa bu ilaçlar ya göğsünüzü büyütmez ya da hormon içerir. (Bkz hormon tedavisi) Söz konusu bu ilaçlardaki hormonlarsa yalnızca dengenizi bozmakla yetinmez kanser olma ihtimalini de yükseltebilir. Bu yüzden bu tür ilaçlara rağbet göstermemenizi tavsiye ediyorum. Meme büyültme için yağ enjeksiyonları hem enfeksiyona çok eğilimlidir hem de hedeflenen büyüklük, biçim ve simetri elde edilemez. Meme protezleri göğüsleri büyütebilir lakin sarkık göğüsleri dikleştiremez. Ender hallerde protezler bu amaçla kullanılabilir fakat çok sarkmış bir göğüsün ilk etapta dikleştirilmesi, daha sonra icap ederse protez aracılığı ile büyütülmesi gerekir. Kısaca en pahalıları titanyumlar, anatomik ve asimetriklerdir, su veya sıvı silikon dolu ve düz yüzeyli olanları ise biraz daha ucuz.

This entry was posted in Estetik. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>