Evde ve ofiste yapılan bölgesel zayıflama egzersizleri bölgesel zayıflama hareketleri

bölgesel zayıflama hareketleri: Evde ve ofiste yapılan bölgesel zayıflama egzersizleri

Evde yapılan egzersiz hareketleri aslında hem hızlı zayıflamayı hem de sağlıklı yaşam gibi bir hediyeyi bahşeder. Çoğu kişi gibi ben de büro ortamında bel kalınlaşması ve göbek yağlanması sorunları ile uğraşmaktaydım. yakın bir egzersiz uzmanı arkadaşımın tavsiyesi ile aşağıda sizlere de anlatacağım evde yapılan zayıflama egzersizleri ile ufak ufak antrenman ve idman yapmaya başladım. Bu sayede bölgesel yağlardan kurtularak 6 ayda 6 kilo bölgesel zayıflama yaşadım. Bu egzersizlerden 3 tanesi var ki hem çok basit hem de en etkili biçimde zayıflama imkanı sunuyorular. O nedenle bu yazımızda sizlere 3 adet evde yapılan egzersizler ve spor hareketleri için örnek sunacağım.

bölgesel zayıflama hareketleri
Göbek zayıflaması için otur kalk hareketi

1) Oturup kalkma egzersizleri

Çoğu kişi otur kalk egzersizlerinin işe yaramadığını çünkü etkili bir bölgesel zayıflama egzersizi olmadığını iddia edebilir. şahsi tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki doğru olarak yapılan oturma ve kalkma egzersizleri ile kısa sürede yan karın ve göbek bölgesinde yağlanmada incelme hissedeceksiniz. Hele oturup kalkma egzerrsizini günde 3 kez 30 kere tekrarlarsanız ve ardından 30 dakika yürüyüş yaparsanız 1 ayda 5 kilo zayıflama sağlayabilirsiniz. Karın kaslarını gerginleştiren ve sıkılaştıran oturup kalkma egzersizini yere çömelerek ve iki kolunuzu öne doğru paralel bir biçimde uzatarak yapabilirsiniz. Bu vaziyete iken 10 saniyede ağır ağır çömelme pozisyonundan dinelme pozisyonuna geçin. Ve dinelince de tekrar 10 saniyede kollar ileriye doğru paralel olacak şekilde çömelme pozisonuna geri gelin. Çömel kalk hareleti o derece etkilidir ki bacak basen kalça ve baldırlarınızda kısa sürede bölgesel incelme – bölgesel zayıflama hissedeceksiniz.

bölgesel incelme hareketleri
Bölgesel zayıflama egzersizleri

2) Bacak germe hareketi

Aletli ve aletsiz yapılabilen bacak germe hareketi ile karın ve bacak kaslarına sağlam bir zayıflama egzersizi yaptırmış oluyorsunuz.  Özellikle mekik hareketi ile kombine biçimde yapıldığında etkili bir bölgesel incelme hareketi olarak ortaya çıkıyor.  Göbek ve karın yağlarının yakılması için bundan daha ideal bir hareket olamaz.

3) Jogging yapmak

Tempolu yürüyüş yapmak olarak türkçeye çevirebileceğimiz jogging egzersizleri ile hem kalori yakımı hem de metabolizma hızlandırma amaçları bir arada başarılabilmektedir. Özellikle orantılı biçimde kilo vermek ve zayıflamak isteyenler için biçilmiş bir kaftandır.  Bu yukarıda saydığım bölgesel zayıflama hareketlerini evde yaparak kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulacağınızdan eminim. Tabi beslenmenize ve kalori alımına dikkat etmeniz de gerekiyor.

Etiketler: bölgesel zayıflama egzersizleri, bölgesel zayıflama egzersizleri video, bölgesel zayıflama hareketleri, bölgesel zayıflama hareketleri basen, bölgesel zayıflama hareketleri göbek, bölgesel zayıflama hareketleri izle, bölgesel zayıflama hareketleri kalça, bölgesel zayıflama hareketleri kol, bölgesel zayıflama hareketleri resimli, bölgesel zayıflama hareketleri uzman tv bölgesel zayıflama hareketleri video,

4 thoughts on “Evde ve ofiste yapılan bölgesel zayıflama egzersizleri bölgesel zayıflama hareketleri”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *