Hamilelikte cinsel ilişkiye girmenin zararları-Hamilelikte cinsel ilişkiye ne zaman girilmelidir

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmenin zararları-Hamilelikte cinsel ilişkiye ne zaman girilmelidir

Hamilelik ortalama 280 gün süren bir süreç olduğundan dolayı bilinçsiz bazı çiftlerin cinsel yaşamını gerçekten kötü yönde etkileyebilmektedir. Hamilelik döneminde cinsel yaşam tabu olmaktan çıkmalı ve belirli kurallar dahilinde cinsellik serbest bırakılarak çiftler arasında cinsel ilişkiye girebilme şansı yaratılmalıdır. Peki gebelik döneminde cinsel yaşam da nelere dikkat edilmelidir. Konu hakkında bilgi edinmek için yazının devamına bir göz atınız.

Güzel ve sürekli evlilikler gibi güzel ve uzun süreli bir cinsel ilişkide bir günde oluşmaz. Sabır, deneyim, anlayış ve sevgiyle gelişirler. Ve bu oluşturduğunuz cinsel ilişkinin şekli hamilelikte bedensel ve duygusal değişikliklerden etkilenir. İşte size cinsel ilşkinizi güzel bir şekilde sürdürebilmeniz için bir kaç tavsiye:

Bunları uygulayın
İlişkiniz ister sık ister seyrek olsun öbür etmenlerden etkilenmesine izin vermeyin.

Ebeveyn olma duygusunun ilişkiniz üzerinde yaratabileceği gerginliği fark edin ve bu durumun her ikinizinde hissedebileceği cinsel isteğin yoğunluğunu değiştirebileceğini bilin. Her türlü sorunu açıkça konuşun, hiçbir zaman kulak ardı etmeyin.

Olumlu düşünün. Sevişmek aynı zamanda bedensel olarak da doğuma iyi bir şekilde hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

Gerçekçi olun
Beklentileriniz konusunda gerçekçi olun. Bazı kadınlar orgazma ilk kez hamilelikte ulaşmalarına karşın, bir çalışma pek çok kadının hamilelikleri sırasında daha az orgazma ulaştığını saptamıştır.

Hamilelik sırasında yeni pozisyonları deneyin. Fakat yeni pozisyonların her birini denerken kendinize zaman tanıyın. Önce hayal edin sonra uyguladığınızda daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Hamilelikte cinsel ilişkinizin niteliği ve niceliği eskisi gibi değilse bile, hamilelik sırasında bu değişiklikleri anlamak aranızdaki bağı güçlendirecektir.

Düzenli ve dikkatli süren cinsel ilişki, normal doğumu daha da kolaylaştırabilir. Hamilelik dönemi dikkat dönemidir, o yüzden kendinize ve bebeğinize dikkat edip, sağlıklı beslenip, bebeğinizi kucağınıza alacağınız o mutlu günü beklemenizi öneriyoruz.

Meleklermekani.com

Benzer Yazılar

  • hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılmalı
  • hamileyken ilişkiye ne zaman gidilir
  • hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları resimli anlatım
  • gebelikte ilişki ne zaman bırakılmalı
  • hamilelikte cinsellik ne zaman bırakılmalı
  • gebelikte cinsellik ne zaman bırakılmalı
  • hamileyken ilişkiye girmek zararlımı
This entry was posted in Cinsel Yaşam ve Cinsel Sağlık, hamilelik ve doğum. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>