Bağırsak parazitleri kıl kurtları nasıl geçer-Parazitlere bitkisel çözüm

Bağırsak parazitleri kıl kurtları nasıl geçer-Parazitlere bitkisel çözüm

Kesinlikle bende parazit çekmez demeyin. Yediğimiz yiyecekler ve içtiğimiz içecekler hijyenik ve temiz olmadıkça çevremizde her yerden parazit kapma riski ile karşı karşıyayız. Şimdi yazımızda en sık görülen parazitler nelerdir onu öğrenelim, daha sonra da tenya düşürmek, solucan sökme ve kıl kurdunu vücuttan atmak için ne gibi bitkisel çözümler kullanılabilir Sn Ahmet Maranki formülleri ile öğrenelim:

Bağırsak Solucanına Bitkisel Çözüm

Bağırsak solucanları tenyalar,yuvarlak solucanlar ve kıl kurtları olarak üçe ayrılabilir.Tenyalar 7-8 metreye kadar uzayabilir,halk arasında şerit olarak bilinir. İyi pişmemiş etlerle insanlara geçer.

Şerit olan kişilerde karın şişliği, bulantı ve iştahsızlık görülür. Bağırsak,normal çalışmaz ve sinir sistemi bozukluğu baş gösterir.

Bağırsak Parazitlerine Bitkisel Çözüm ve Bağırsak parazitleri için bitkisel formüller:

Tenyaları düşürmek için :

* 1 çorba kaşığı eğrelti otu 2 su bardağı kaynar suya konularak çay gibi demlendirilir.15 dakika ara ile aç karnına birer su bardağı içilir.

* 1 litre kaynar suya 1 yemek kaşığı kekik konularak 15 dakika demlendirildikten sonra süzülür. Sabahları aç karnına 1 su bardağı.gün boyu toplam 4 bardak tüketilir.

* İnce rendelenmiş 200 gram havuç sabahları aç karnına yenilir.Öğleye kadar bir şey yenmez.Öğle ve akşam yemeklerinden 20 dakika önce 100 er gram daha yenir. 5-6 gün boyunca bu uygulamaya devam edilmelidir.

Yuvarlak Solucanlara Bitkisel Çözüm-Yuvarlak Solucan Dökmek için Bitkisel Formüller

Yuvarlak solucanlar 10-20 cm boyunda olup genellikle 3 ile 10 yaş arası çocuklarda görülür.Karın şişlliği,karın ağrısı,zayıflama ve kaşıntı görülür.

Tedavisi için:1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı papatya konulur.10 dakika demlendirilip süzülür. Yemeklerden 1 saat önce günde 3-4 bardak içilir.

Kıl Kurtları Nasıl Dökülür-Kıl Kurduna Bitkisel Çözüm-Kıl Kurtlarını Dökmek için Bitkisel Formüller

Kıl kurtları 3-4 milimetre boyunda olup gözle zor görülen ufak kurtlardır.Geceleri uykusuzluk,sinir bozukluğu,baş dönmesi ve apandist bölgesinde ağrılara sebep olurlar.

Sabahları aç karnına 250 gram çilek yenilip,öğleye kadar başka bir şey yenmezse şifa olur.Bir süre buna devam edilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *