Yumurtalık iltihabı ağrısı ve kisti enfeksiyonu belirtileri bitkisel tedavisi

Yumurtalık iltihabı ağrısı ve kisti enfeksiyonu belirtileri bitkisel tedavisi çok sık aranan bir konu haline geldi. Hangi bitkiler yumurtalık ağrısı ve iltahabı için iyi gelir sorununun cevabını bu yazıda bulabileceksiniz.

hanımlarda sıklıkla görülen yumurtalık iltihabı ve ağrısı enfeksiyonlarında, iltihaplı dokularda virüslerin yıkıma yol açmaması için bedenimiz kendini korumaya çalışır. Genellikle vajinadan yukarı doğru yayılan, öncelikle adet kanamalarının, kürtajın veya lohusalığın da oluşumunu kolaylaştırdığı enfeksiyonlardır bunlar. Genelde iltihaplı bir akıntıya benzer ağrılar eşlik eder. Bu duruma sıkça yüksek ateş ve nöbet titremesi de eklenir.

Yumurtalık kistine Arslanpençesi: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-4 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

Yumurtalık ağrısına Atkuyruğu buğu kompresi: Şiddetli ağrılara karşı atkuyruğu buğu kompresleri uygulanabilir. İçinde su kaynayan bir tencerenin üstüne oturtulan süzgece iki avuç dolusu ince kıyılmış atkuyruğu koyulur. Buhar bitkileri ısıtır ve yumuşatır. İyice yumuşayan sıcak bitkiler bir tülbendin üstüne yayılır, tülbenden iki ucu üst üste kapatılarak bir kompres paketi oluşturulur. Bu kompres ağrılı bölgeye yatırılır ve sıcak bir bezle tespit edilir. Kompres sırasında hasta yatakta kalır ve kompres soğuyana kadar etkilemeye bırakılır

3 thoughts on “Yumurtalık iltihabı ağrısı ve kisti enfeksiyonu belirtileri bitkisel tedavisi”

  1. sizdeki olay testis şişmesi yada şişliği rahatsızlığıdır. muhtemelen testislerde iltihaplanma var. testis iltihabı tedavisi için bir bevliyeciye gitmenizi tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *