Strese İyi Gelen Bitkiler-Stres İçin Bitkisel Çözüm Yolları

Strese İyi Gelen Bitkiler-Stres İçin Bitkisel Çözüm Yolları

Yaşam şartları ağırlaştıkça gerek işte gerekse evde ve hatta trafikte stres bizleri sürekli kovalayan bir düşman haline geliyor. Her ne kadar uzmanlar stresle başetmenin yollarını televizyon kanallarında sıralasalar da bu öyle hiç te kolay bir şey değil. Stres zaten en beklenmedik anlarda sizleri bulan sinsi bir düşman. Diğer yandan da strese girdiğimizi çok sonraları fark edebiliyoruz ve bu aşamada iş işten çoktan geçmiş oluyor. Bu yazımızda bitkisel çözümler ve şifalı kürlerle stresle nasıl başa çıkılır bunları anlatacağız. Tabiattaki bitkisel çözümler her derde deva bulduğu gibi çağın rahatsızlığı strese de iyi gelen bazı bitki kürleri sunuyor.

Stres Nedir-Stresin Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir?

Çağımızın en büyük problemi ve çoğu hastalıklara neden olan stres, yapılacak işlerin çoğalması, dinleyeceğiniz zamanın azalması, manevi değerlerimi ihmal etme gibi durumlardan kaynaklanan özel bir haldir.
Uzun süren stres, vücudun direncini azaltıp, kanser, kalp hastalıkları ve kolesterol gibi bir çok hastalığa neden olur. Stresin artmasına yol açan önemli etkenlerden biri de, hayatta aşırı isteklerde bulunup sürekli onların peşinden koşmaya çalışarak kendimizi gereğinden fazla yıpratmaktır.

Strese Karşı Bitkisel Çözümler ve Evde Doğal Tedavi ile Pratik Kürler

• Strese karşı melisa, şerbetçi otu, papatya, rezene, anason, lavanta, fesleğen, nane, gülsuyu ve esmer şeker kullanılabilir.
• Özellikle B vitamini tüketmek gerekir.
• Spor ve düzenli egzersiz yapmak önemlidir.
• Sandal ağacı, limon, sardunya, portakal, gül gibi kokuların sinir sistemini sakinleştirici özelliği mevcuttur.
• Günlük stresler asla ertesi güne taşınmamalıdır.
• Gözlerinizin içini daima güldürüp kalbinizi sevgiyle doldurun. Sıkıntılarınıza gülümseyerek bakın ve onu uzaklaştırın.
• Bugünü yaşayın, herkesi affedici ve herkese yardım edici ruhta olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *